Jak dotrzeć do elit, czyli Wieczory Towarzystw Biznesowych

Biznes tworzą ludzie, a kontakty są podstawą dobrego marketingu. Warto się spotykać na dobrych spotkaniach networkingowych, przekonałem się o tym po raz kolejny. Wieczory Towarzystw Biznesowych to bardzo ciekawa forma nawiązywania kontaktów.

Spotkanie i przede wszystkim relacje

Po przerwie wakacyjnej spotkania te ruszyły pełną parą. Wieczorem spotkali się Członkowie, Sympatycy oraz Goście Towarzystw Biznesowych, którzy przyjechali też spoza Warszawy. Jak zwykle, okazuje się, że rozmowy kuluarowe bywają ważniejsze niż wykłady i warsztaty. Nic tak nie zbliża jak wspólne jedzenie dobrych rzeczy. Niby to wiemy, w firmach organizowane są różne wyjazdy integracyjne, ale to na ogół typowy kwiatek do kożucha. Formuła Wieczoru Towarzystw Biznesowych pozwala na rzeczywiste kontakty i rzeczywisty rozwój pomysłów i myślenia o biznesie. Warto tego spróbować, gdyż nie każde doświadczenie da się w pełni opisać. Bezpośredniość i otwartość na kontakty zawsze były tak naprawdę podstawą dobrego marketingu i współpracy.

Inna perspektywa

Złap perspektywę innego biznesmena i pozwól mu zrozumieć Twoją. Popatrz na podobnych sobie ludzi biznesu bez pośrednictwa stron internetowych, reklam i oficjalnych kontaktów. Relacja jest podstawą biznesu, edukacji i wszelkich działań. Coraz jaśniej zdajemy sobie z tego sprawę w marketingu, reklamie i sprzedaży. Znowu wiele osób przekonało się o tym na naszym wieczorze. Bezpośrednie wrażenia uczestników, nie ujęte w tradycyjne ankiety, wybrzmiewające spontanicznie, były tego jawnym dowodem.

Przeszłość styka się z przyszłością

Patrząc historycznie, np. potęga handlowa Brytyjczyków wykuwała się na spotkaniach w ówczesnych klubach dla członków elit społecznych i gospodarczych. Trafiali tam też ludzie aspirujący dopiero do sukcesu w biznesie. Podobnie na Wieczorze Towarzystw Biznesowych: spotkać możemy przedsiębiorców, przedstawicieli wolnych zawodów oraz ludzi, którzy dopiero chcą założyć swój biznes.

Nie zawsze, aby osiągnąć sukces, trzeba się narobić po uszy i być w ciągłym biegu. Wieczór Towarzystw Biznesowych jeszcze raz to udowodnił. Ciężka praca i aktywność są niezbędne, ale bez takich spotkań nasze życie w biznesie przeradza się w niespokojną harówkę. Idea tych spotkań nawiązuje do jeszcze starszej tradycji niż brytyjska – do swobodnej wymiany myśli: na greckich sympozjonach, agorach i w rzymskich termach. Novum jest obecność pań, która dodatkowo uatrakcyjnia i ubarwia spotkanie. Myślenie męskie i myślenie kobiece mogą się dopełniać i wzajemnie inspirować.

Polskość i rozwój

Dodatkową wartością Wieczoru Towarzystw Biznesowych są bardziej rozbudowane niż na śniadaniach sesje szkoleniowe. Partnerem spotkań zostały firmy Ecovis Milczarek i Partnerzy oraz Ecovis Rewident, którzy poprowadzą m.in. szkolenia prawne niezbędne dla przedsiębiorców. Dlatego oprócz ożywionych kontaktów biznesowych i nawiązywania relacji, biznesmeni mają przestrzeń do własnego rozwoju i nabywania nowych kompetencji. Skończyła się bowiem epoka przemysłowa, teraz liczy się wiedza i mądrość, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce, jak pisał znany autor. Połączenie dobrego networkingu i fachowej wiedzy mocno wpływa na rozwój polskiego biznesu. Spotkania te nawiązują także do tradycji polskiego biesiadowania, ale są bardziej nastawione na konkretne efekty. Przyjemnie było obserwować ożywione rozmowy i wzajemne zainteresowanie uczestników.

Już 18 października kolejny Wieczór Towarzystwa Biznesowego Warszawskiego! Gościem specjalnym spotkania będzie Artur Krysik, a tematem będzie "Charyzmatyczny przywódca - zarządzanie sobą w czasie".